OJS İLE YAYINCILIĞIN KONTROLÜNÜ ELİNİZE ALIN

Open Journal Systems (OJS) yani Açık Dergi Sistemi (ADK) tam anlamıyla dört dörtlük bir akademik hakemli e-Dergi (makale değerlendirme ve yayın) sistemidir.

Elektronik ortamda bir akademik derginin ihtiyaç duyduğu arka plan (yazarlık, hakemlik, editörlük vb. Sayfa sonundaki resmi inceleyebilirsiniz) ve ön plan (makale başvurusu, sayıların yayınlanması, indekslerle entegrasyon, dergi bilgileri, örnek makale şablonu yayınlama vb.) hizmetlerine sahiptir. Çok fazla özellikleri bulunan dergi yayın (otomasyon) sisteminin temel özellikleri:

İş Akışları
Açık Dergi Sistemleri (OJS), hakemli akademik ve bilimsel yayınlar için bir içerik ve iş akışı yönetim sistemidir.

Çevrimiçi
OJS, yazarların dünyanın her yerinden çevrimiçi olarak makale göndermelerine, hakemlerin makaleleri incelemelerine ve editörlerin gerekli düzenlemeleri yapmalarına imkan verir.

İzleme
Kurulum ve ayarlar tarihinden itibaren, hakemlik, copyediting, düzen düzenlemek, düzeltmek, ve yayın için bir makale izler. Bir daha asla bir makalenin izini kaybetmeyin.

OJS, bir makalenin gönderilmesinden hakem değerlendirmesine, kopya düzenleme aşamasından sayfa düzenlemesine, son okuma işleminden yayına kadarki  tüm süreci kayıt altına alır. Bir makalenin izini bir daha asla kaybetmeyin.

İstatistik
OJS istatistiksel verileri tutar. Kabul oranınız nedir? Bir gönderiyi gözden geçirmek ne kadar sürer? En popüler makale hangisi? Neler olup bittiğini öğren.

Küresel
OJS, dünya çapında 20.000’den fazla dergi tarafından 50’den fazla dile kullanılmaktadır. Çok dilli yayınlar yap.

Açık Kaynak
OJS %100 açık kaynak kodlu bir yazılımdır.

Yerelleştirme
OJS’yi kendi web sunucunuzda veya istediğiniz hosting şirketinde barındırabilirsiniz. Verileriniz elinizin altında. Özgürsünüz.

Dizin
OJS, Google Scholar’da otomatik olarak dizine eklenir ve içeriğinizi diğer veritabanlarına dahil etmek için araçlar sağlar. Görünür ol.

Destek
OJS desteklenen bir yazılımdır. Topluluk forumlarından ücretsiz destek alın, Youtube’da videolar izleyin veya bizden ücretli hizmet alın. Hiçbir zaman tek başına değilsin. Sorun varsa çözüm de var.

Özelleştirilebilir
OJS ihtiyaçlarınızı karşılayacak şekilde yapılandırılabilir. Bölümler ekleyin, web sitenizin görünümünü değiştirin, abonelikleri etkinleştirin veya açık erişime geçin. Kendi tercihini kendin yap.

Arşivleme
OJS, dijital koruma için LOCKSS gibi sistemlerle bütünleşir. Verilerinizi güvende tutun.

Kâr Amacı Gütmez
OJS, Kanada’daki Simon Fraser Üniversitesi’nde kar amacı gütmeyen, akademik bir araştırma ve geliştirme ekibi olan Public Knowledge Project tarafından geliştirilmiştir.

Gelişim
Sürekli değişen dijital yayıncılık ortamının ihtiyaçlarını karşılamak için düzenli olarak yeni özellikler ve geliştirmeler eklenerek OJS gelişmeye devam ediyor.

En gelişmiş akademik yayın sistemi olan OJS ile bir dergi kurmak ve yayın hayatına başlamak istiyorsanız bizimle iletişime geçin.

24 saat içinde derginizi kuralım ve makale kabulüne başlayın.

İLETİŞİM BİLGİLERİ

Konu yoruma kapalıdır.

0
    0
    Sepetiniz
    Sepetiniz boşMağazaya Dön