Ulusal ve uluslararası indekslere başvuru eğitimi. Bu eğitim ilk olarak Oku Okut Akademi tarafından çevrim içi seminer olarak düzenlenmiş ve yayımlanmıştır. Alan uzmanları, ulusal ve uluslararası indekslere başvurularda dikkat edilecek hususlar üzerinde durmaktadırlar. Konuya sadece teknik olarak değil, kriterler arasında bulunmayan ancak değerlendirme sürecinde önem arz eden hususlara da dikkat çekmektedirler. Aşağıdaki videolarda TR Dizin, DOAJ, Web of Science ve SCOPUS‘a ne zaman, nasıl başvurulacağı ve başvuru öncesi, süreci ve sonrasında nelere dikkat edilmesi gerektiği anlatılmaktadır. Çok değerli bu içeriği ihtiyaç duyanlara faydalı olması amacıyla paylaştıkları için de kendilerine (Oku Okut Akademi’ye) teşekkür ederiz…


İndekslere Başvuru Semineri -1: TR Dizin | Dr. Abdullah Demir | İSNAD Editörü: Oku Okut Akademi tarafından 1 Ekim 2021 tarihinde çevrim içi olarak düzenlenen ve Dr. Abdullah Demir’in konuşmacı olduğu bu seminerde TR Dizin ve bu indekse başvuru şartları hakkında bilgi verilerek hakemli bir derginin TR Dizin’e nasıl başvuracağı uygulamalı olarak anlatılmıştır.


İndekslere Başvuru Semineri -2: DOAJ | Dr. Ramazan Turgut | Yardımcı Editör / DOAJ: Oku Okut Akademi tarafından 9 Ekim 2021 tarihinde çevrim içi olarak düzenlenen ve Dr. Ramazan Turgut’un konuşmacı olduğu bu seminerde DOAJ ve bu indekse başvuru şartları hakkında bilgi verilerek hakemli bir derginin DOAJ’a nasıl başvuracağı uygulamalı olarak anlatılmıştır.


İndekslere Başvuru Semineri -3: Web of Science (ESCI-AHCI -SSCI): Oku Okut Akademi tarafından 17 Ekim 2021 tarihinde çevrim içi olarak düzenlenen ve Dr. Abdullah Demir’in konuşmacı olduğu bu seminerde Web of Science ESCI-SSCI-AHCI indeksleri ve bu indekslere başvuru şartları hakkında bilgi verilerek hakemli bir derginin WoS’a nasıl başvuracağı uygulamalı olarak anlatılmıştır.


İndekslere Başvuru Semineri -4: SCOPUS: Oku Okut Akademi tarafından 24 Ekim 2021 tarihinde çevrim içi olarak düzenlenen ve Dr. Abdullah Demir’in konuşmacı olduğu bu seminerde SCOPUS indeksi ve bu indekse başvuru şartları hakkında bilgi verilerek hakemli bir derginin SCOPUS’a nasıl başvuracağı uygulamalı olarak anlatılmıştır.

Kategori

Konu yoruma kapalıdır.

0
    0
    Sepetiniz
    Sepetiniz boşMağazaya Dön