OJS kurulumu sonrası dergi ayarlarında tek bir temanın olduğunu göreceksiniz. Bu, OJS’nin başka temasının olmadığı anlamına gelmiyor. OJS eklenti Galerisi sayfasına giderek aşağıda listesini verdiğimiz eklentileri yükleyebilir, yüklü ise aktif edebilir, dergi ayarlarında görünmesini sağlayabilirsiniz. Tema galerisinde bulamadıysanız aşağıdaki bağlantılar aracılığıyla istediğiniz temayı tek tek yükleyebilirsiniz.

Temalar Ayarlar > Site Ayarları  Eklentiler > Eklenti Galerisi sayfasından yüklenebilir. Yükledikten/kurduktan sonra, OJS yönetici alanınızdaki Ayarlar> Web Sitesi> Eklentiler sayfasına gitmeli ve temayı veya temaları etkinleştirmelisiniz. Daha sonra, etkin temalardan birini kullanmak için Ayarlar> Web Sitesi> Görünüm sayfasına gitmelisiniz. Bu sayfada kullanmak istediğiniz temayı seçmeniz için bir alan bulunmaktadır. Bu alanda, aktif ettiğiniz temaların listesini göreceksiniz. İstediğinizi aktif edip sitenizin nasıl göründüğüne bakabilirsiniz.

Aşağıda temaların listesini ve demo örneklerini paylaştık. Bootstrap 3 teması gibi bazı temalar eklenti galerisinde görünmeyebilir. Bu gibi durumda aşağıdaki bağlantılar aracılığıyla OJS versiyonunuzla uyumlu olan temayı indirin ve kurun. Yönetim paneli aracılığıyla kurulum gerçekleştiremiyor iseniz sunucu veya hosting alt yapınız OJS ile uyumlu değil demektir. Bu durumda çok önerilmese de istediğiniz tema dosyasını indirin. .zip dosyasını açın ve içindeki dosyaları sitenizin bulunduğu alandaki tema klasörüne (/plugins/themes/) yükleyin. Daha sonra bir önceki paragrafta belirtilen ayarları yapın.

Eğer derginiz OJS 3.3+ ve üzeri versiyona sahip değilse güncellemenizi öneririz. Dergi kurulumu, OJS güncelleme, OJS Hakemli Dergi Sistemi uyumlu hosting vb. konularda bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Ücretsiz OJS Temaları (Açık Dergi Sistemi Temaları) 

OJS 3 Classic Teması

OJS 3 Varsayılan Teması

OJS 3 Varsayılan Bootstrap Teması

OJS 3 Health Sciences

OJS 3 Immersion

OJS 3 Manuscript

OJS 3 Manuscript-JATS

OJS 3 Old Gregg Theme

OJS3 Pragma Theme

 • Uyumluluk: 3.2 ve üzeri versiyonlarla uyumludur.
 • Source: GitHub

Basic Theme – SEISENSE

 • Uyumluluk: 3.2 ve üzeri versiyonlarla uyumludur.
 • Ücretsiz versiyon – İndir (Ücretli ve ücretsiz versiyonu mevcuttur)
 • Demo: Demo 1

 

Faydalı olması dileğiyle…

Konu yoruma kapalıdır.

0
  0
  Sepetiniz
  Sepetiniz boşMağazaya Dön