Microsoft Akademik (MA), akademik yayınlar ve literatür için Microsoft Research tarafından geliştirilen ücretsiz bir genel web arama motorudur. Yazarları, kuruluşları, anahtar kelimeleri ve dergileri profiller. Arama motoru şu anda 88 milyonu dergi makalesi olan 260 milyondan fazla yayını indekslemektedir.

MA’nın diğer akademik arama motorlarından farkı nedir?

Microsoft Academic (MA), bilimsel bilgileri her zamankinden daha güçlü yollarla keşfetmenize yardımcı olmak için makine öğrenimi, anlamsal çıkarım ve bilgi keşfindeki gelişmelerden yararlanır.

Sorgu önerilerine neden dikkat etmeliyim?

Anahtar kelime tabanlı bir arama motorunda öneriler kullanışlı bir özelliktir, ancak MA gibi anlamsal bir arama motorunda akıllı bir yardımcı olarak önemli bir rol oynarlar. Bu asistanın ihtiyaçlarınızı daha iyi anlamak ve arama hedefinizi daha verimli bir şekilde gerçekleştirmenize yardımcı olmak için sizinle diyalog kurduğunu hayal edin. MA, yayınların çeşitli varlıklara nasıl atıfta bulunduğunu anlayarak, yaygın olarak kullanılan kısaltmaları öğrendi ve onlara sorgu ifadelerinde izin verdi. En iyi arama sonuçları için lütfen MA’nın önerilerini bekleyin ve aramanızı gerçekleştirmek için bunlara tıklayın.

MA, yalnızca yayınları aramakla kalmayıp araştırma alanlarını anlamanızı sağlar.

MA sadece yayınları aramakla sınırlı değildir. En alakalı yazarlar, kurumlar, yayın organları ve araştırma alanları hakkında ilgili bilgiler sağlar. MA’nın anlamsal arama yetenekleri, ilgili bilgilerin ilk aramayla oldukça alakalı olmasını sağlar. MA’nın arkasındaki teknoloji çok farklı ve güçlü olduğu için MA, anahtar kelime tabanlı arama motorlarını kullanarak derlenmesi haftalar alacak yanıtları hızla bulmanızı sağlar. Çoğu insanın bu alanda bir uzmana sorması gerekir. Ancak, “2007’den sonra Microsoft’tan makine öğrenimi ile ilgili yayınlar” yazarsanız, MA yalnızca birkaç saniye içinde yanıt verir.

MA, anahtar kelime tabanlı değil, anlamsal bir arama motorudur.

Geleneksel arama motorları çoğunlukla anahtar kelime eşlemeye güvenir. Genellikle, arama alanına yazdığınız anahtar kelimeleri dizine eklenen içerikte bulunan kelimelerle eşleştirirler. Arama sonuçlarının doğruluğu, yazdığınız anahtar kelimelerin kalitesine bağlıdır ve bu da başarılı bir aramanın sorumluluğunu kullanıcıya yükler.

MA akıllı okuma kullanır.

MA farklıdır çünkü her belgede aktarılan bilgiyi anlamak ve hatırlamak için doğal dil işlemeyi kullanır. MA daha sonra kullanıcının amacını tanımak ve kullanıcının amacı ile ilgili sonuçları proaktif olarak sunmak için anlamsal çıkarım olarak bilinen bir teknik uygular. Sonuç olarak, MA karmaşık sorguları işleyebilir ve zengin ve bilgili cevaplar sağlayabilir.

Yayınları “Microsoft Akademik”e Eklemek/Tanıtmak

Microsoft Akademik Verilerine Göre Dünyadaki En İyi 100 Akademik Dergi

Konu yoruma kapalıdır.

0
    0
    Sepetiniz
    Sepetiniz boşMağazaya Dön