Çevrim içi ortamda yayın yapan dergilerde yayımlanan makaleleri doğrudan Microsoft Akademik veritabanına eklemek mümkün değil maalesef. Ancak bunun için elbette yapılacak bazı işlemler söz konusu.

Microsot Academic “Yayınlarımı sitenizde nasıl bulunabilir hale getirebilirim?” sorusuna aşağıdaki gibi bir cevap veriyor.

Cevap:
“Derginizin Microsoft Akademik’e dahil edilmesi için öncelikle yayınlarınızın Bing tarafından indekslendiğinden emin olun. Bing’in sitenizi doğru şekilde dizine eklediğinden emin olmak için Bing Web Yöneticisi Araçları’nı kullanın. İkinci olarak, içeriğinizin keşfedilebilirliğini ve dahil edilmesini iyileştirmek için, akademik içerik için HTML meta etiketlerine ilişkin web standartlarına uyduğunuzdan emin olun.”
Yukarıdaki cevaptan da anlaşılabileceği gibi makalelerin yayımlandığı derginin öncelikle Bing arama motoru tarafından taranıyor olması gerekmektedir. Bunun için teknik destek alabilir veya teknik bilginiz var ise ilgili işlemleri  kendiniz de yapabilirsiniz.
Bir diğer husus ise sitenizin indekslenebilmesi, arama motorlarına kayıt olabilmesi için web standartlarına uygun olmasıdır. Web standartları için buradaki bilgileri kullanabilir veya bu konuda da yine uzmanından teknik destek alabilirsiniz.

Microsoft Academic / Microsoft Akademik Nedir?

Microsoft Akademik Verilerine Göre Dünyadaki En İyi 100 Akademik Dergi

Konu yoruma kapalıdır.

0
    0
    Sepetiniz
    Sepetiniz boşMağazaya Dön