Açık Dergi Sistemi OJS dünyada en çok kullanılan akademik dergi sistemlerinden biridir. En çok kullanılmasındaki etkenlerden biri de tercihlere  ve ihtiyaçlara göre yapılandırılabilmesidir. Bu esnek yapısından dolayı Açık Dergi Sistemi OJS bugün bir çok kurum tarafından kongre, sempozyum gibi etkinlikler için de kullanılabilmektedir. Bu gibi farklı amaçlar için kullanıldığında sistemde hazır olan ve kullanıcılara otomatik gönderilen e-posta şablonlarının da düzenlenmesi gerekmektedir. Örneğin; “Dergi kayıt bilgileriniz” yerine “Kongre kayıt bilgileriniz”, “Makaleniz kabul edildi” ifadesi yerine “Bildiriniz kabul edildi” vb.

NOT: Daha önce kongre, konferans için  OCS (Open Conference Systems) kullanılmaktaydı ancak  OJS’nin (Open Journal Systems) esnek yapısı sebebi ile artık OCS geliştirilmemektedir ve OCS’den beklenen işlevler OJS üzerinden yürütülebilmektedir.

Açık Dergi Sistemini kongre, konferans gibi etkinlikler amacıyla kullananlar veya kullanmak isteyenler için mail şablonlarını düzenlemiş bulunmaktayız. Veritabanı üzerinden “email_templates_default_data” tablosunu aşağıdaki verilerle/kodlarla güncellediğinizde sistem bildirim mailleri artık kongre, konferans süreçlerine uygun hale gelecektir…

Kongre, Konferans Sitesi Örneği

Kongre veya Konferans Sistemi için Mail Şablonları Veritabanı Kodu

SQL Sorgulama Kodunu İndir

 

Konu yoruma kapalıdır.

0
    0
    Sepetiniz
    Sepetiniz boşMağazaya Dön