Akademik hakemli bir dergi kurmak günümüzde çok kolay bir süreç haline gelmiştir. Gerek dergi kurulum prosedürleri gerek elektronik dergiciliğin yaygınlaşması gerek dergi yayın maliyetlerin azalması dergi kurmak isteyenlerin işlerini kolaylaştırmaktadır.

Akademik bir dergi kurmak için nereden başlamalıyım, neleri bilmeliyim, maliyeti nedir, süreçler nasıl işler, resmi belgeye gerek var mı diyenler için ve kullanıcılarımızdan gelen sorular doğrultusunda hazırladığımız sayfaların listesi aşağıda listelenmiştir. Her bir sayfa özenle, sorularınıza cevap verecek nitelikte hazırlanmıştır. Yine de cevap bulamadığınız sorular varsa bizimle iletişime geçin lütfen.

Önce kısa bir iki soruya cevap verelim.

Akademik hakemli bir dergiyi kim kurabilir?

T.C. kanunları/yasaları doğrultusunda akademik bir dergiyi herkes kurabilir. İster akademisyen olsun ister olmasın her bir birey akademik hakemli bir dergi kurma hakkına sahiptir.

Akademik dergi kurmak için hangi belgeler gerekir?

Ulusal veya uluslararası düzeyde çevrimiçi ortamda yayın yapacak olan bir dergi kurmak için herhangi bir belgeye ihtiyaç toktur.

Akademik dergi nasıl kurulur?

Online yayın yapan hakemli bir dergi kurmak için domain ve hositng satın almak, derginin yayın yapacağı platformu (Akademik Hakemli Dergi Sistemi) kurmak veya kurdurmak gerekir. Hizmetler sayfamızı inceleyebilirsiniz.

ISSN ne zaman nasıl alınır?

ISSN almak için ilk sayının en az 5 makale ile yayımlanmış olması gerekmektedir. İl sayı yayımlandıktan sonra E-devlet şifresi ile Kültür Bakanlığı web sitesi üzerinden ISSN başvurusu yapılabilmektedir. ISSN başvurusu genelde 24 saat içinde onaylanmaktadır.

Akademik Hakemli Dergi için en gelişmiş yazılım hangisidir?

Akademik dergi yayıncılığı için dünyanın en gelişmiş yayın sistemi OJSOpen Journal Systems‘tir. 25 binden fazla üniversite, kurum ve akademisyen tarafından kullanılan sistem akademik yayıncılığı desteklemek ve maliyetleri düşürmek amacıyla geliştirilmiştir. Yazılım açık kaynaktır ve lisans ücreti bulunmamaktadır.

Dergi kurmak istiyorum nereden başlamalıyım?

Bizimle iletişime geçin. Tüm dergi kurulum sürecini tamamlayalım ve sitenizi çalışır şekilde size teslim edelim. +905432211128 nolu numarayı arayabilir veya Whatsapp üzerinden sorularınızı iletebilirsiniz?

Dergi Kurma Maliyeti Nedir?

E-Dergi çıkarmak için gerekli belgeler

Üniversitede Dergi Çıkarmak

OJS nedir, ne işe yarar?

OJS Özellikleri ve Avantajları

Ücretsiz DOI Nasıl Alınır? DOI Kaydı Nasıl Yapılır?

Örnek OJS Dergileri / OJS Kullanan Bazı Dergiler

Makale Değerlendirme Süreci

OJS Hangi Dillerde Kullanılabilir?

Ücretsiz DOI Nasıl Alınır? DOI Kaydı Nasıl Yapılır?

Akademik Dergi için Hosting mi Sunucu mu?

Konu yoruma kapalıdır.

0
    0
    Sepetiniz
    Sepetiniz boşMağazaya Dön